ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИТЧІ


Колись давним-давно, всі почуття і духовні цінності людей жили на одному невеличкому острові. Радість, Щастя, Любов, Шана, Заздрість, Гнів, Гординя - всі вони жили разом. І ось одного разу пройшов слух ( 1045 )


Широка ріка все більше й більше набирала швидкості та могутності, наближаючись до величезного Ніагарського водоспаду. В цьому забороненому місці раптом появився невеличкий човник. ( 661 )


Одного разу злодій заліз в монастир, щоб пограбувати. Але через вікно побачив, як якийсь монах проходить крізь стіни. - «Оце було б добре так навчитися, - подумав злодій, - якби це знадобилося в моєму житті». Наступного дня злодій прийшов до монаха і попросився в монастир. ( 703 )


Одного разу зібралися водному куточку землі разом всі людські почуття. Коли Нудьга позіхнула вже утретє, Божевілля запропонувало: "А давайте грати в хованки!" Інтрига підвела брову : "Хованки? Що це за гра?" ( 645 )


Притча про щастя. Старий мудрий кіт лежав на травичці і грівся на сонечку. Раптом повз нього промайнуло маленьке спритне кошеня. Воно жваво підскочило і почало бігати кругами. ( 771 )


ДУБ І ТРОЯНДА. У саду поміж деревами, кущами і квітниками росли дуб і троянда. Дуб був деревом величавим, а його могутнє гілля здавалося короною, що владно нависала над скромними квітами в саду. ( 699 )


Тренінг від... диких гусей «Уроки Природи».
В бурхливий розквіт нанотехнологій людство як ніколи повинне розуміти – скільки корисних речей можна довідатись без нових винаходів, а просто спостерігаючи за природою. На жаль, в основному це використовується для вищесказаних технологій, а насправді ці речі можна використати для корекції власної поведінки.
( 516 )


Недільний обід
Мама, як звичайно, покликала з кухні:
– Прошу до столу, все готове!
Її чоловік, який читав, і два сини, що дивилися телевізор, швидко відгукнулися
і з шумом сіли до столу.
( 532 )


Казка про тютюн
У далекому минулому, коли тютюн тільки завезли у Вірменію, біля підніжжя Арарату жив добрий і дуже мудрий старий. Він відразу ж не злюбив це зілля і намагався переконати людей не вживати його.
( 706 )


ПРИТЧА ПРО СТРАХ
Відколи живуть люди, існує поряд з ними Страх. Ходить він, мов привид, поміж хатами, турбує господарів. Навідається до когось в гості, потрясе своїми холодними руками — і далі шукає собі нової жертви.
( 662 )


КАЛІКА
Під час кожної недільної відправи біля церкви на паперті сидів каліка-жебрак з простягнутою рукою. Канючив милостиню. Йому ще з дитинства не служили ноги, тому і заробляв на прожиття, жебраючи в перехожих, йому давали, хто скільки міг — шкода було знедоленого чоловіка, зобидженого долею.
( 508 )


СИЛА РОДИНИ
Пан Смоктунович був не з родовитих, але зі шкіри пнувся, щоб виглядати не гірше за своїх сусідів та задніх не пасти. Коли збирався кудись, то давав наказ візникові запрягати карету доконче двома парами коней.
( 487 )


ЖАБИ
Серед зеленого поля було невеличке блакитне озерце. Жили в ньому дві жаби. Зиму перебули вони щасливо. В озері було багато поживи, і жаби нічим не клопоталися. Але настало таке спекотне літо, що озерце висохло,- зосталася від нього маленька калюжка.
( 422 )


Жаб’яча наука. ЛЕВ І ЛИСИЦЯ Байка Езопа. ВОВК І КОЗА Байка Езопа. НЕДУЖИЙ ОЛЕНЬ Байка Езопа. ВІЗНИК ТА ГЕРАКЛ Байка Езопа. ВОЯКА ТА КІНЬ Байка Езопа. Жаб’яча мандрівка. СЛІПИЙ З ЛІХТАРЕМ. ( 845 )


ДОСВІД
Сивої давнини на чолі кожного племені стояла рада старійшин, куди входили досвідчені мужі, що заслужили повагу серед народу. Старі мудреці вирішували, коли засіяти лан житом, коли вирушати на полювання, з ким із сусідів торгувати, а кому і війну оголосити.
( 452 )


НЕНЬКА І ДІТИ, ВДЯЧНІСТЬ ЖЕБРАКА, МАЙСТЕР-ПОРАДНИК, ПРИТЧА ПРО ХЛІБ, МОРАЛЬ ГЕНДЛЯРА, ВИПРОБУВАННЯ ВОГНЕМ, КОРІНЬ ЖИТТЯ, ПРИТЧА ПРО БЛАЗНЯ,ВІРНІСТЬ РЕМЕСЛУ
( 845 )


ДЖЕРЕЛЬЦЕ
( 494 )


Мисливець за миттєвостями (есе на осінню тематику) ( 367 )


Дідусь і онук
Найбільше онук любив дідуся. Дід розумівся в голосах птахів і умів робити дерев'яні дудочки. Ще дід побудував для онука маленький водяний млин на струмку. Увечері, сидячи на лавочці біля будинку, дід розповідав онукові історії про своє життя.
( 463 )


«Колись давно старий індіанець відкрив своєму онукові одну життєву істину. - У кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло - заздрість, ревнощі, грубість, агресію. ( 499 )


ПРОФЕСОР І ПЕРЕВІЗНИК ( 398 )


ОЧІКУВАННЯ, 50 РОКІВ ВВІЧЛИВОСТІ, БАТЬКІВСЬКІ НАСТАНОВИ ( 492 )


ДОРОСЛІШАТИ ВАЖЛИВО, ТІЛЬКИ НЕ ДО КІНЦЯ ( 417 )


Притча «Два тлумачення одного сну» ( 496 )


Притча «Притча про позитивне мислення» ( 467 )


Притча «Казка про те, що можуть накоїти темні думки …» ( 418 )


Останнє оновлення сторінки: