--> ОГОЛОШЕННЯ


ЦЕНТР ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА

Телефонний ресурсний  довідник

 

 

 Участь у профорієнтаційному вернісажі учнів та психологів

Деснянського району

          Профорієнтаційний напрямок роботи фахівців психологічної служби завжди об’ємний, відповідальний та цікавий, адже саме правильний вибір професії – професії за  покликом є частиною успішності особистості.

Цього разу до проведення даної роботи долучилися на міському рівні. Вперше 19 травня 2018 року було проведено Профорієнтаційний Вернісаж на базі Оболонського корпусу Київського університету імені Бориса Грінченка міста Києва. Понад 60 учнів у супроводі  фахівців психологічної служби Деснянського району взяли участь у загальноміському заході.

Атмосфера свята панувала ще на підході до університету, звучала приємна музика, а в фойє закладу вищої освіти свою майстерність презентували студенти-віртуози гри на музичних інструментах. Далі десятикласники  мали змогу пройти комплексне психологічне тестування як в письмовому так і в комп’ютерному вигляді; відвідати майстер-класи представників інститутів та кафедр Київського вузу; отримати індивідуальні консультації від кращих психологів міста Києва.

Приємним сюрпризом стали солодощі, якими частували старшокласників  на виході і цей після смак поєднувався з новими знаннями та інформацією про себе, свої можливості, свої бажання та успішне професійне майбутнє.Психологи Деснянського району діляться досвідом з психологами міста

17 травня 2018 року в Київському міському центрі сім’ї «Родинний дім» відбулося восьме навчальне заняття програми «Арт-терапевтичні методики роботи з особами, які постраждали від домашнього насильства» на тему: «Потенціал пісочної терапії в роботі з особами які постраждали від домашнього насильства».

          Ведуча заходу, практичний психолог дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 752 Деснянського району Пономарьова Т.В., поділилась інформацією про те, що пісок і вода, як природні матеріали, наділені унікальними властивостями і здатні викликати образи певного характеру, якими не наділений ні один з матеріалів, які застосовуються в арт-терапії.

Тетяна Валентинівна зробила акцент на моменті, коли руки людини торкаються піску, вона інстинктивно намагається надати певну форму своїм почуттям і думкам – створити фундамент піскової композиції. Тактильний контакт із піском надає творчому процесу певну визначеність і особистий характер. Людина, створюючи пісковий образ в терапії, відображує через пісок своє світосприйняття, що, в деякій мірі, являє собою її життєвий досвід.

Під час заняття учасники спробували на собі практичні методики «Паралельні світи», «Кордони міста», «Млин», ігри на відреагування різноманітних почуттів, ще декілька нових ефективних методик пісочної терапії для психокорекційної роботи з дорослими та дітьми, які постраждали від домашнього насильства.


Безперервний та всебічний процес професійного зростання фахівців психологічної служби Деснянського району

          17 травня 2018 року практичні психологи Деснянського району взяли участь у Науковій цукерні Інституту людини, що відбулася в межах Фестивалю науки Київського університету імені Бориса Грінченка.

          Фахівців психологічної служби відвідали майстер-класи: «Техніки медіації у врегулюванні конфліктів», «Дитина з аутизмом: сценарій успішного навчання у школі», «Арт-терапія в корекційній роботі психолога: красномовні гудзики».

          Наукова цукерня запропонувала неформальний спосіб комунікації. В ході заходу була організована робота студентів, молодих дослідників, батьків, досвідчених науковців  з психологами-практиками.

          По закінченню Фестивалю учасники отримали сертифікати Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

         

         
23 травня в навчальних закладах Деснянського району відбувся День Добра

За сприяння начальника Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Постолюк Т.К. пятий рік поспіль 23 травня 2018 року навчальні заклади майоріють висловами про добро, малюнками та плакатами, різнокольоровими кульками, флеш-мобами, уроками добра, а найголовніше щирими посмішками, гарними побажаннями, добрими справами і чудовим настроєм. День Добра обєднав дорослих і малих, веселих і сумних, друзів та незнайомих, подарував можливість взаємодіяти один з одним, активізувати творчий потенціал та фантазію, сердечність та духовне благородство.

День Добра покликаний формувати уявлення дітей про моральні якості людини, толерантність, милосердя, щирість та сприяти їхнім проявам у повсякденному житті, а також нагадати всім, що від кожної позитивної думки, доброго слова та вчинку маленької дитини чи дорослої людини світ стає світлішим, теплішим, добрішим.

Вдячні всім, хто долучився до проведення заходу та посіяв зерна Доброти на майбутнє, адже добро не має кордонів!31 травня 2018 року в Управлінні освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся майстер-клас «Використання сюжетних карток Troubles-Bubles/ Проблеми-Бульбашки» як додаткового інструментарію в роботі  фахівців психологічної служби.

Ведучий заходу – науковий співробітник УНМЦ практичної психології і соціальної роботи, практикуючий психолог, експерт з питань надання психосоціальної підтримки Луценко Ю.А. надав інформацію про історію створення даного інструментарію; презентував поділ карток за тематичними групами; навів приклади роботи з картками в категоріях діти, батьки, педагоги.

Учасники заходу вчилися розмежовувати проблеми за картками; використовувати їх зміст в індивідуальній та груповій роботі з історіями клієнта; аналізувати проблему з визначенням «ядерного заряду».

Захід  став  доцільним та актуальним надбанням в професійному «кейсі» фахівців психологічної служби Деснянського району.


Фахівці психологічної служби вдосконалюють навички

з проявами агресії

10 травня 2018 року в Управлінні освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося тренінгове заняття «Особливості роботи психолога з проявами агресії» для фахівців психологічної служби Деснянського району.

Ведучий тренінгу, практичний психолог-травматерапевт, волонтер психологічної кризової служби центру травматерапії «Повернення» - Олег Новак розкрив тему агресії в новому контексті. Висвітлив границі особистості та стратегії допомоги дітям через призму схем «Виникнення протесту у дитини» та «Глечик емоцій».

В практичній частині учасникам заходу був запропонований фільм «Окремий вхід» з подальшим детальним аналізом думок, почуттів та дій фахівців щодо агресивної поведінки дитини.

Завершенням заходу стала вправа «Я –повідомлення», що дозволила відчути себе в ролі «агресора» або «жертви».

 

 Школа молодого спеціаліста для фахівців психологічної служби Деснянського району

 

04 травня 2018 року в Управлінні освіти Деснянського району міста Києва відбулося засідання школи молодого спеціаліста «Підготовка річної звітності щодо діяльності психологічної служби навчальних закладів Деснянського району».

Фахівці обговорили наступні питання: нормативні вимоги до статистично-аналітичної звітності; оформлення документів для здачі; врахування помилок при обрахунках; співвідношення активних та пасивних годин в роботі практичних психологів та соціальних педагогів.

Окрім того, розглядалися питання -  вікові та психологічні особливості дітей 6-ти років; робота з дітьми, що мають розлади в емоційно-вольовій сфері; форми роботи та допомоги батькам дітей, які мають труднощі.

Учасники заходу поділилися досвідом, обмінялися думками та ознайомилися з графіком здачі звітності.

         
            
Останнє оновлення сторінки: