--> ОГОЛОШЕННЯ


ЦЕНТР ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА

Телефонний ресурсний  довідник

 

 

 Психологічна служба Деснянського району

ділиться досвідом з психологами міста…

 

17 квітня 2018 року в Центрі дитячої та юнацької творчості Деснянського району міста Києва відбувся майстер-клас «Скарб душі і тіла» для психологів та соціальних педагогів міста Києва. Цей захід відбувався в рамках місячника психологічної просвіти та обміну досвідом.

Ведуча майстер-класу, практичний психолог Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району – Кліменок Ельмаз Різаівна познайомила присутніх з танцювально - руховим напрямком в арт-терапії. Учасники заходу мали можливість виконати вправи, що спонукали до спонтанних рухів та вираження емоцій через тіло. Спокійна музика та кольорова гама аксесуарів допомагали учасникам розвантажитись, зняти емоційну напругу та відпочити, а професійна скарбничка кожного поповнилася психологічними методами роботи з дітьми та дорослими.

Сподіваємось, що отримані знання стануть корисними та ефективними інструментами в використанні з усіма учасниками освітнього процесу.

         

 Психологічна служба Деснянського району

ділиться досвідом з психологами міста…

 

12 квітня 2017 року в Управлінні освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся майстер-клас «Використання асоціативних карт в роботі фахівців психологічної служби» для психологів та соціальних педагогів міста Києва. Цей захід відбувався в рамках місячника психологічної просвіти та обміну досвідом.

Ведуча майстер-класу, практичний психолог спеціалізованої школи

І-ІІІ ступенів № 320 з поглибленим вивченням української мови Деснянського району міста Києва - Кирийок Тетяна Михайлівна надала присутнім загальну інформацію про метафоричні асоціативні карти; переваги роботи з картками; поінформувала про напрямки роботи, в яких можна використовувати тематичні набори; запропонувала схему індивідуальної роботи з використанням метафоричних асоціативних колод та ознайомила з правилами роботи з картками.

Далі учасникам була запропонована практична частина, де вони мали змогу працювати з різними наборами карт. Розмаїття практичних вправ: «Знайомство», «9 фактів про себе», «Я таке дерево», «Три карти», «Шкільний психолог», «Побажання, послання» спонукали присутніх до самоаналізу та розуміння себе та свого оточення.

Сподіваємось, що отримані знання стануть корисними та ефективними інструментами в використанні з усіма учасниками освітнього процесу.

 


Соціально-педагогічна практика студентів в Деснянському районі...

 

2 квітня 2018 року в Управлінні освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації відбулася настановча зустріч студентів

ІІ курсу університетського коледжу імені Бориса Грінченка та фахівців навчально-методичного центру психологічної служби РНМЦ. Ця зустріч відбулася з метою організації якісного проходження соціально-педагогічної практики студентами на базі навчальних закладів Деснянського району

(№ 282, № 250, № 263, № 307).

В ході зустрічі розглядалися такі питання:

  • особливості проходження практики в навчальних закладах;
  • відповідність завдань практики нормативно-правовим документам, що регламентують роботу психологічної служби системи освіти України;
  • основні напрямки роботи соціального педагога з учасниками освітнього процесу;
  • особливості інформаційно-профілактичної роботи з здобувачами освіти.

По закінченні заходу учасники обмінялися думками, враженнями; висловили свої пропозиції; отримали відповіді на запитання.
Інтерактивне заняття «Психопрофілактика емоційного вигорання як запорука попередження порушень педагогічної етики педагогами» для фахівців психологічної служби…

10 квітня 2018 року в Управлінні освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося інтерактивне заняття «Психопрофілактика емоційного вигорання як запорука попередження порушень педагогічної етики педагогами». Метою заходу було: ознайомити учасників з поняттям емоційне вигорання, формувати у педагогів мотивацію до самопізнання, підвищувати рівень компетенції педагогів, розвивати навички використання власного ресурсу в роботі з подоланням негативних емоційних станів.

В ході заняття учасники активізували знання з понять «емоційне вигорання», «групи ризику, які найчастіше вигорають», «симптоми професійного вигорання»; діагностували рівень емоційного вигорання; знайомилися з психологічними практиками, що дозволяють знижувати рівень напруги та регулювати свій психологічний стан.

Кожен учасник отримав роздатковий матеріал та мотиваційний заряд, спрямований на зміни в собі та оточенні.

 Семінар-практикум для фахівців психологічної служби

Деснянського району

15 березня 2018 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)        № 83 відбувся навчальний семінар для практичних психологів та соціальних педагогів «Самооцінка особистості. Розуміння соціальної дійсності та адекватність її сприйняття».

Гостинно зустріла фахівців психологічної служби завідувач закладу Позіхайло Світлана Семенівна, побажавши натхнення та невичерпної енергії.

Керівник творчої групи Новожилова Вікторія Володимирівна – практичний психолог ДНЗ № 83 поділилась з присутніми змістовним теоретичним матеріалом з теми «Самооцінка особистості. Розуміння соціальної дійсності та адекватність її сприйняття».

Практичний психолог школи № 278 Васильченко С.Д. запропонувала практичний блок «Ейдетика як один із засобів підвищення самооцінки». Цікавою практикою стала гра «Комочок» від Хромцової К.В. – практичного психолога ДНЗ № 9 та інтерактивна вправа «Моя внутрішня квітка» від Хоменко А. В. – практичного психолога ДНЗ № 812.

Завершенням семінару стала презентація результату багаторічного супроводу старшокласників соціальним педагогом школи № 263 Гулько Т.І.

Продуктивна робота, організована Новожиловою В.В. і всією творчою групою, була високо оцінена всіма учасниками семінару.

 

 

         

 
Майстер - клас «Шкільний театр в вихованні сучасних підлітків» для фахівців психологічної служби…

12 квітня 2017 року в школі І-ІІІ ступенів № 292 імені гетьмана України Івана Мазепи Деснянського району відбувся майстер-клас «Шкільний театр в вихованні сучасних підлітків» для психологів та соціальних педагогів Деснянського району міста Києва..

В ході майстер-класу розглядалися питання ролі театральних постановок в вихованні школярів; залучення підлітків до форум-театрів; театральна постановка як ресурсна техніка, що сприяє гармонійному розвитку особистості.

Також учасникам була запропоновані короткі сценівки у виконанні учнів школи. А по завершенні заходу учасники-майстер-класу стали героями форум-театру та спробували програти обрані ролі.

Дякуємо адміністрації навчального закладу та фахівцям психологічної служби за сприяння в організації доцільної та актуальної зустрічі.

 Фахове зростання фахівців психологічної служби

Деснянського району…

 

29 березня 2018 року в Центрі у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва відбулося заключне заняття в рамках програми «Єдина платформа надання психологічних послуг», що тривала з листопада 2017 року.

Метою програми було створення у Деснянському районі міста Києва єдиної платформи надання психологічних послуг, необхідність якої обумовлена рівнем сімейних конфліктів, особистісних проблем та негативними асоціальними наслідками у суспільстві; сприяння популяризації емоційної грамотності, мирного вирішення конфліктів, соціальної адаптації учнів та членів їх сімей, цінностей соціального капіталу та пріоритезації.

В ході програми учасники вибудовували алгоритми ефективної взаємодії кризових центрів з шкільними психологами; будували моделі роботи з дорослими та дітьми в розрізі актуальних тем сьогодення.

По завершені заходу всі учасники, які успішно пройшли навчання, отримали сертифікати.Круглий стіл «Завдання психологічної служби міста Києва щодо захисту прав дитини»…

22 березня 2018 року спільно з представниками Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), науково-методичного центру психології та соціальної роботи Інституту підвищення педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, патрульної поліції, фахівці психологічної служби Деснянського району взяли участь в міському круглому столі «Завдання психологічної служби міста Києва щодо захисту прав дитини».

Під час засідання розглядалися такі питання:

  • законодавче підгрунття психологічної служби в роботі з учасниками освітнього процесу щодо захисту прав дитини;
  • співпраця з державними, громадськими організаціями;
  • заходи необхідні для створення безпечного психологічного середовища.

В ході практичної роботи учасниками напрацьовані завдання та конкретні заходи, що передбачають спільну діяльність усіх державних та недержавних структур, спрямовану на захист прав неповнолітніх.

Дякуємо колеги за змістовність ідей, розмаїття пропозицій, активне обговорення.

 Психологічна служба Деснянського району долучилася до підвищення кваліфікації  вчителів початкової школи…

 

Протягом весняного канікулярного тижня психологи Деснянського району долучилися до підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів навчальних закладів Деснянського району у 2018/2019 навчальному році.

Напередодні навчального тижня для педагогів, творчою групою фахівців навчально-методичного центру психологічної служби РНМЦ було розроблено інтерактивне заняття «Вікові та психологічні особливості першокласників. Розвиток пізнавальних процесів. Особливості емоційно-вольової сфери». А вже з 27 березня 2018 рокуце заняття проводилось (в шести групах) в рамках другої навчальної сесії для педагогів.

В ході зустрічей учасникам пропонувалися: теоретичні аспекти даного питання; практичні вправи на тренування психічних процесів; робота з регуляції емоційного стану; пальчикова гімнастика; знайомство з емоційними станами та сюжетними картинками.

Активна творча атмосфера підкріплювалася бажанням та професіоналізмом вчителів-початківців.

Дякуємо усім за плідну співпрацю!Майстер-клас «Стратегії ефективної поведінки в конфлікті» для фахівців психологічної служби….

22 березня 2018 року в спеціальному навчально-виховному комплексі «Мрія» відбувся майстер-клас для психологів та соціальних педагогів «Стратегії ефективної поведінки в конфлікті». Ведуча майстер-класу, практичний психолог- Яременко Ольга Вальтерівна розпочала захід із теоретичного матеріалу з метою актуалізації знань з питань «поведінка людини у конфлікті», «конфлікти в педагогічному колективі».

Далі учасники майстер класу мали можливість пройти тестування на тему власного рівня конфліктності.

Практична частина складалася з вправ «Стілець», «Продовж фразу», «Яблуко і черв’ячок», Пекар» спрямованих на  розуміння себе та тих, хто поруч.

          На завершення заходу фахівцям було запропоновано роздатковий матеріал в вигляді рекомендацій:

  • запобігання конфлікту «Я і колектив», «Я і діти», «Я і батьки»;
  • правила поведінки під час конфлікту;
  • рекомендації щодо проведення батьківських зборів.

Сподіваємось, що отримані знання учасниками стануть у нагоді для роботи з педагогічними працівниками навчальних закладів району.

 

 
            
Останнє оновлення сторінки: