Нерідко в житті нам доводиться зустрітися з грубими, нахабними людьми, що йдуть напролом, нехтують тонкощами взаємин і чужими почуттями. Вони егоїстичні й упевнені у своїй правоті, вважають, що оточуючі повинні поступатися їм, не люблять, коли хтось ставить під сумнів їхню правоту, стурбовані своїм авторитетом, створюючи на оточуючих – тиск. Деякі з нас, зіштовхуючись з такими людьми просто розгублюються, відчуваючи їхній натиск і брутальність. Що ж робити? Чи можливо захиститися від «танка»? Так, можливо. От декілька рекомендацій, що дозволять перебороти психологічний тиск, захиститися від нього і не дозволити негативному тиску зіпсувати вам настрій.

  • Дайте зрозуміти співрозмовникові, що ви не збираєтесь прийняти відносини, що нав’язуються. Це можна зробити, збільшуючи дистанцію підкресленою ввічливістю, холодним, формальним спілкуванням тощо, залежно від ситуації.
  • Дивіться на обличчя співрозмовника, направивши погляд крізь нього, або зупиніть його на підборідді, кінчику вуха. Тим самим ви не відводите очі убік ( не бажаєте уступати), але і не прагнете підтримувати відносини.
  • Зі здивуванням повторіть слова співрозмовника, з якими вам важче за все погодитися. Або навмисно повільно повторіть найбільш слабкі аргументи.
  • Уникаючи погроз, скажіть співрозмовникові про можливі негативні наслідки його дій.
  • Покажіть, що задоволення його вимог може зробити несприятливим уявлення про нього тих людей, думка яких для нього важлива.
  • Якщо агресивне поводження не досягло апогею, зберігайте шанси впливу на співрозмовника.
  • Будьте винахідливим. Спробуйте знайти нестандартний підхід, несподіваний хід у розмові, наприклад, зробіть агресорові комплімент, упевненим голосом скажіть будь-яку  нісенітницю…
  • Тиску має протистояти сила або спокій, краще і те й інше. Кращим свідченням спокою є іронія адже тиск – це прагнення обмежити вашу волю.
  • Не завжди варто розбивати в крах ту силу, що тисне на вас. Дайте можливість «агресорові» відступити, зберігши залишки почуття власної гідності. Доречно пам’ятати одне правило східних бойових мистецтв: перемагає не той, хто зустрічає кулю в лоб, а той, хто вміє змінити напрямок удару, приєднуючись до рухів супротивника і, направляючи його силу у вигідну для себе сторону.
ЯК ПЕРЕБОРОТИ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТИСК?