Якщо ви маєте пригнічений настрій, перебуваєте в меланхолії, життя то піднімає вас на гребінь, то опускає на дно, спробуйте одну з цих випробуваних порад, щоб змінити настрій на кращий.

Займіться чим-небудь. Ваша депресія тільки збільшиться, якщо ви будете тинятися по квартирі і хандрити. Тому залиште б удинок. Неважливо, чим ви виріши те зайнятися, тільки б чим-небудь бути зайнятим. Йдіть на прогулянку, відвідайте друзів, почитайте, пограйте в шахи або займіться з дітьми.

Пошукайте в пам’яті що-небудь кумедне. Кращий спосіб підшукати собі заняття – це скласти список того, що приносить вам задоволення. Звичайно, справа в тому, що, коли ви в пригніченому стані, ніщо не виглядає розважливим. Що ж робити? Складіть список того, що раніше приносило вам задоволення. Потім виберіть що -небудь одне із цього списку і займіться ним!

Виговоріться. Настрій зміниться, якщо поділитися з кимось своїми переживаннями. Знайдіть друзів, що вас люблять, і розкажіть їм про свої негаразди.

Поплачте, як слід. Якщо розмова про ваші проблеми викликає сльози, на стримуйте їх. Сльози несуть полегшення, особливо якщо знати, чому плачеш.

Сядьте і проаналізуйте ситуацію. Дуже часто трапляється, що, знайшовши джерело своєї депресії, ви почуватимете себе краще. Зрозумівши, у чому проблема, ви зможете приступити до пошуків виходу з неї. Усвідомте, що це не страшно, якщо тобі сумно. Зрозумійте, смутні почуття – тимчасові і вони з часом пройдуть.

Пробуйте, і знову пробуйте, і… здайтеся. У дитинстві та юнацтві ми будуємо плани і тримаємося за них навіть тоді, коли життя доводить нам, що вони нереальні. Гонитва за примарними цілями може привести до депресії. Ось момент, коли треба просто сказати: «Я зробив усе, що міг» – і… відступити.

Навантажте себе фізично. Вправи можуть допомогти перебороти смуток. Якщо ви вже регулярно робите фізичні вправи і знаходитеся в гарній фізичній формі, але в пригніченому стані, спробуйте займатися до повної знемогти. Це гарний спосіб зняти напруження.

Візьміть коробку кольорових олівців. Відмінний спосіб виразити свої почуття. Відразу ж після того, як щось вас засмутило, сядьте і почніть малювати. Ви будете здивовані тим, як це допоможе позбутися негативних емоцій. Використовуйте багато кольорів.

Проаналізуйте факти. Іноді, коли ви починаєте оцінювати свої припущення, порівнюючи їх з реальністю, то знайдете, що все не так, як ви думаєте. Наприклад: ви підозрюєте, що ваш коханець (коханка) обманює вас (гарний привід для деп ресії). Сміливіше! Запитайте його (її). Можливо, ви помиляєтеся.

Займіться чим-небудь по-справжньому докучливим. Можливо, щоб підняти дух, вам треба просто відвернутися, переключити увагу з ваших бід. Щоб домогтися цього, займіться чим-небудь занадто докучливим. Наприклад, почистіть плитку у ванній зубною щіткою. Або ж розглядайте той самий аркуш знову, і знову, і знову.

Сповільніть темп. Часом життя може бути дуже напруженим. Якщо ви підозрюєте, що причиною вашої депресії є занадто інтенсивний графік, тоді вам, можливо, треба просто розслабитися. Присвячуйте більше часу таким заняттям, як теплі ванни, лазня, масаж.

Ставтеся до інших з повагою. Депресивний стан може зробити вас дратівливим стосовно інших. Уникайте цього, тому що інші теж можуть відповісти в тім же дусі, а це – найгірше у вашому стані.

І більше радійте життю, тоді депресії просто не буде місця.

ЯК ПЕРЕБОРОТИ ДЕПРЕСІЮ?