Якнайчастіше схвально посміхайтеся своїй дитині: і коли вона миє посуд, і коли робить уроки, і коли спілкується з вами.
Заохочуйте свою дитину жестами: їй буде завжди тепло й затишно, якщо мама торкнеться неї, а тато схвально обійме або потисне руку.
Висловлюйте схвалення найменшому успіху дитини.
Використовуйте частіше вислови: «ти маєш рацію», «ми згодні з твоєю думкою» – це формує в дитини самоповагу, розвиває самоаналіз і критичність мислення.
Даруйте дитині подарунки, але при цьому вчіть, як їх приймати.
Формуйте у своїй родині традиції та звичаї заохочення дитини: день народження, іменини, Новий рік, кінець навчального року, 1 Вересня, вдалий виступ, сюрпризи, привітання тощо.
Вчіть свою дитину бути вдячною за будь-які прояви уваги незалежно від вартості подарунку чи значимості слова.
Для заохочення своєї дитини використовуйте не тільки матеріальні подарунки, але й моральні заохочення, придумані вами, які згодом стануть реліквією в архіві родини вашої дитини: подяки власного виготовлення, вірші, газети й дружні шаржі тощо.
Якщо дитина заохочується грошима, ви повинні знати, яким чином вона ними розпорядилася, обговоріть це з нею.
Дозволяйте своїй дитині мати кишенькові гроші, але не залишайте їх витрачення без аналізу самою дитиною та вами.
Якщо вашій дитині дарують подарунки, ніколи не обговорюйте з нею їхню вартість або цінність: це може призвести до серйозних моральних проблем.
Вчіть свою дитину розуміти й цінувати заохочення батьків.
Пам’ятайте! Ваші увага, любов, дружня участь і прихильність можуть зробити для вашої дитини більше, ніж найдорожчий подарунок. Рани приниження й знущання не гояться роками, шрами байдужості й ігнорування залишаються на все життя!

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ІЗ ЗАОХОЧЕННЯ ДИТИНИ В РОДИНІ