Платити дитині за оцінки? .. Багато батьків XXI століття задають собі це питання. І за словами деяких сучасних батьків – ця практика корисна. Але чи так це насправді … Розглянемо плюси і мінуси. А платити чи ні – вирішувати вам!

Більшість дітей не дуже-то люблять ходити в школу і вчитися на відмінно. А переконання в тому, що знання і хороше навчання знадобляться в майбутньому при вступі до інституту і на роботу, дає мало результату. Деякі батьки вибирають інший метод виховання – грошове винагородження за оцінки. Отримав «5» – ось тобі ….. грн. Отримав «4» – 100…. А якщо дитина принесла в щоденнику «3» – грошове стягнення ……, «2» – …… У дитини з’являється стимуляція приносити в щоденнику хороші оцінки. Адже чим більше хороших оцінок, тим більше грошей йому заплатять батьки. А за місяць відмінного навчання виходить значна сума. На свою зарплату дитина може купити собі, все що вона хоче.

Напевно, не всі дорослі погодяться з даними методом виховання. У більшості батьків з дитинства виховували «любов до праці», прищеплювали «любов до навчання». Тому вони задаються питанням: «Як за навчання можна платити? Вчитися потрібно свідомо. »Але прихильники гонорарів за оцінки впевнені, що тільки так можна прищепити «любов до навчання». І ті й інші мають рацію по своєму.

Розглянемо плюси і мінуси даного методу виховання.

плюси:

1. Кінець поганій успішності дитини. Отримуючи свій гонорар за відмінне навчання і витрачаючи гроші на свій розсуд, дитина швидко розуміє, що потрібно намагатися вчитися добре.

2. Дитина вчиться процесам зв’язаним з грішми (заощаджувати, рахувати, відкладати, витрачати). Вона швидко зрозуміє, що гроші легко не даються, навчиться планувати свої витрати, відчуває впевненість у собі.

3. Назавжди зникає проблема кишенькових грошей. Заробляючи сама, дитина буде витрачати свої гроші на обіди і проїзд.

мінуси:

1. Дитина звикає до того, що за кожну справу йому зобов’язані заплатити. Вона може відмовитися допомагати близьким без гонорару.

2. Дитина може почати диктувати свої умови, встановлювати вигідну для нього ціну за гарне навчання. Звичайно, це потрібно відразу припиняти і не йти на поводу у дитини. Інакше вона вирішить, що їй все дозволено.

3. Дитина накупить всякої дрібниці. Накопичивши деяку суму, вона з легкістю може її витратити на якісь речі, які в скоріше всього їй будуть зовсім не потрібні. Але це її зарплатня і саме вона має право нею розпоряджатися як захоче.

Розглянувши всі «за» і «проти», тільки ви, БАТЬКИ, маєте вирішувати – платити за гарне навчання або привчати до кропіткої праці. Всі діти різні. Одна дитина ретельно збирає свій капітал, ще не знаючи на що; інша відразу витрачає на дрібнички; третя відкладає на подарунки батькам і близьким йому людям, щоб їх порадувати. Все залежить від характеру дитини і від того, як ви самі вмієте розпоряджатися своєю зарплатнею.

Наші діти навчаються на наших вчинках і справах.

Перша зарплата чи гонорар за оцінки … Або як можна стимулювати дитину до навчання?