Корисно знати , для батьків
«Каждый ребенок — это «сосуд», который нужно наполнить любовью. Ребенок жаждет любви. И когда он ее чувствует, он развивается. Чаще всего дети совершают проступки, когда «сосуд любви» пуст».

Коли дитина з’являється на світ вона потребує атмосфери любові. Тому батькам важливо навчитися говорити мовою любові, яку розумітиме ваша житина – це шлях до покращення ваших з нею стосунків.

Виділяють п’ять мов любові:

Слова заохочення, так звані слова підтримки, схвалення. Для більшості дітей важливо, коли їх підбадьорюють. Але для декого – це надважливо. Слова заохочення – це ті слова, за допомогою яких ми висловлюємо свою любов. Це такі слова, як «Я пишаюсь тобою», «Ти молодець», «Ти наша гордість»…
Час.
Змістовне дозвілля є неабияким проявом любові. Цілковита увага, планування часу так, щоб проводити його разом . Добре проведений час разом – повністю присвятити себе один одному. Намагатися вловити почуття співрозмовника, не перебивати один одного. Можна займатися улюбленими справами , головне щоб Ви і ваша дитина отримали від цього задоволення.
Подарунки. Головне не сам подарунок, а увага. Подарунок – це завжди приємно і приносить масу позитивних емоцій. А подарунки зроблені разом з дитиною можуть стати подарунками для інших. Подарунки об’єднують і завжди нагадують про любов іншого.
Вчинки. Зробити щось хороше для людини яку Ви любите, – це символ вираження Вашої любові. Допомагати дитині в іі прагненнях щось зробити, робити для неї різні приємності (готувати її улюблені страв допомагати в іграх, справах, складних завданнях, навіть допомога одягнутися) і відчувати радість – це найголовніший вияв вашої любові до дитини. Також треба привчати дитину допомагати іншим членам родини.
Дотик. Це фізичний контакт. Людям подобається, коли їх цілують, обіймають і тримають за руку все –це яскраві вияви любові, особливо для тих, хто цього потребує найбільше – діти.
Кожна людина може мати декілька мов любові, навіть декілька діалектів, але частіше за все людина спілкується тільки своєю мовою, а інші мови вона не розуміє та не вміє ними спілкуватись. Ось чому інколи здається, що нас не розуміють, хоча ми впевнені, що демонструємо любов. Мови любові – як іноземні, їх потрібно вчити, і досвід приходить з часом.

У дітей мови тільки формуються, тому визначити їх дуже важко. Дитина буде спілкуватися тією мовою, якою з нею спілкуються батьки, коли вже сформовані відчуття, може почати домінувати мова любові дитини.

Будьте мудрими батьками, вивчайте своїх дітей, допомагайте їм, це забезпечить успіх вашій родині.

КОРИСНО ЗНАТИ , ДЛЯ БАТЬКІВ