Нехай ці закони батьківської істини допоможуть вам відбутися як батьки, постарайтеся дотримуватись їх в найважчих життєвих ситуаціях:

Закон 1. Дорожіть любов’ю своєї дитини. Пам’ятайте, від любові до ненависті один крок, не робіть необдуманих кроків!

Закон 2. Не принижуйте свою дитину. Принижуючи її, ви формуєте вміння і навички приниження, які вона зможе використовувати по відношенню до людей. Не виключено, що ними будете ви.

Закон 3. Не погрожуйте своїй дитині. Загрози дорослого породжують брехню дитини, призводять до страху і ненависті.

Закон 4. Не використовуйте прямих заборон. У природі дитини – дух бунтарства. Те, що категорично заборонено, дуже хочеться спробувати, не забувайте про це.

Закон 5. Не опікайте свою дитину там, де можна обійтися без опіки; дайте можливість маленькій людині самостійно стати великим.

Закон 6. Не йдіть на поводу у своєї дитини, вмійте знайти міру своєї любові і міру батьківської відповідальності.

Закон 7. Розвивайте в собі почуття гумору. Вчіться сміятися над своїми недоліками та помилками, дозволяйте своїй дитині сміятися разом з вами. Вчіть дитину сміятися над собою. Це краще, ніж те, якщо над ним будуть сміятися інші.

Закон 8. Не читайте своїй дитині нескінченні нотації, вона їх просто не чує!

Закон 9. Будьте завжди послідовні в своїх вимогах. Добре орієнтуйтеся у своїх “так” і “ні”.

Закон 10. Не позбавляйте свою дитину права бути дитиною. Дайте їй можливість побути бешкетником і непосидою, бунтарем і пустуном. Період дитинства дуже швидкоплинний, а так багато потрібно встигнути спробувати, перш ніж станеш дорослим. Дайте можливість своїй дитині побути в дитинстві, інакше період дитинства триватиме і в його дорослому житті. Це може обернутися серйозними наслідками і для вашої дитини, і для вас, батьки!

Закон 11. Пам’ятайте, що найбільше батьківське щастя – бачити здорових, розумних і вдячних дітей!

Закони батьківської істини